Virolahden Sampo
Yhteystiedot
Jäsentietoa
Hiihto
Pelisäännöt
Tulokset
Jalkapallo
Koripallo
Kuntosali
Liikuntaleikkikoulu
Yleisurheilu
Sammontalon vuokraus
Urheiluhistoriaa
Frisbeegolf

 

  Tulokset

*****
Hiihdot 2015

Sarjahiihdot keskiviikkona 28.1. Myllylammella vapaalla hiihtotavalla klo 18.

S
arjahiihdot alkoivat Ravijoella perinteisen tyylin kisalla keskiviikkona 21.   tammikuuta. Osanottajamäärä jäi vähäiseksi, mutta toivottavasti juniorit innostuisivat osallistumaan loppukauden leikkimielisiiin kisoihin ja tulevaan Kymen Sanomien järjestämään neljän osakilpailun muodostamaan Cup kisaan. 

Tulokset:

T6 300m Anna Kataja 11.25
P6 300m Tomas Kiri  9.34

T8 1km
1. Anni Pärtty  3.52
2. Andrea Kataja  7.04
3. Kalla Ruoppa  7.27

P10 1,8 km
1. Lassi Pärtty  7.12
2. Samu Tilli  7.19
3. Elias Kiri 9.04

P12 2,7 km
Johannes Kiri 10.24

T14 3,6 km
Sanni Silander 15.29

N 3,6 km
Minna Kataja 15.17


******

Sammon mestaruus hiihdot Virojoen Lapinvuorella 21.3.2012

0,2km

T4                        1 Anni Pärtty  2.45

P4                        1 Roope Hostikka 7.40

0,6km

P6                        1 Samu Tilli 2.40

                             2 Lassi Pärtty 3.00

                             3 Elias Kiri 3.30

                             4 Perttu Hostikka 4.00

 

T8                        1 Sanna Hellä 2.30

                             2 Emilia Harjunen 3.22

 

P8                        1 Arttu Taari 2.38

                             2 Johannes Kiri 2.53

 

1,2km                

 

T10                      1 Sanni Silander 4.50

                             2 Elsa Kuntsi 5.04

 

P10                      1 Joni Tolsa 5.28

                             2 Valtteri Hostikka 9.00

 

2km

 

T12                      1 Kaisa Hellä 6.59

                             2 Kristiina Harjunen 9.57

 

P12                      1 Akseli Mässeli 9.15

                             2 Kasperi Hostikka 9.27

                             3 Niko Krouvi 9.36

 

2,6km

 

P14                      1 Miika Silander 10.30

                                                         

                                                         

                                                                                      

 

 

Seuran mestaruushiihdot Virojoki 11.3, tyyli perinteinen

T4 1) Anni Pärtty 2.51

T6 1) Emilia Harjunen 5.14

P6 1) Samu Tilli 4.03 2) Lassi Pärtty 4.47 3) Elias Kiri 6.03

T8 1) Elsa Kuntsi 6.00 2) Sanna Hellä 6.36 3) Emma Jokimies 7.12

P8 1) Arttu Taari 7.09 2) Johannes Kiri 7.27

T10 1) Kaisa Hellä 8.47 2) Sanni Silander 10.56 3) Kristiina Harjunen 11.43

P10 1) Akseli Mässeli 10.27 2) Kasperi Hostikka 10.31 3) Joni Tolsa 13.24

P14 1) Miika Silander 17.13

P16 1) Eemeli Mässseli 16.04

Kysa-cup, Suur-Miehikkälä 9.3, tyyli perinteinen

T6 1) Inka-Liisa Piispa 1.23 2) Emilia Harjunen 1.38 3) Eevi Lavonen 2.07 4) Aada Tylli 2.55

P6 1) Samu Tilli 1.31 2) Lassi Pärtty 2.22 3) Lenni Turu 3.09

T8 1) Elsa Kuntsi 3.48 2) Sanni Lavonen 4.20 3) Emma Jokimies 4.25 4) Sanna Hellä 4.28
5) Siiri Rikkola 8.58

P8 1) Arttu Taari 4.38 2) Aleksi Koivisto 6.20 3) Leevi Turu 7.59

T10 1) Kaisa Hellä 5.35 2) Iida-Mari Takanen 5.40 3) Kiia-Maria Piispa 6.10
4) Kristiina Harjunen 6.36 5) Neea-Noora Piispa 6.44

P10 1) Akseli Mässeli 6.38 2) Kasperi Hostikka 6.45 3) Väinö Valjus 6.54 4) Joni Tolsa 8.05

T12 1) Saana Husu 5.55 2) Asta Kimmo 6.18 3) Milla Seuri 6.50

T14 1) Iina Husu 10.59 2) Veera Takanen 16.10

P14 1) Niko Husu 10.58

P16 1) Joona Husu 9.05

Kaakon kaksikon koululaisten hiihtomestaruuskilpailut 4.3 Suur-Miehikkälässä

T s.2002-2003 1) Neea-Noora Piispa 3.30 2) Sanni Silander 3.43 3) Elsa Kuntsi 3.44 4) Senni Ala-Turkia 4.05 5) Elina Muurman 4.34 6) Emma Jokimies 4.40 7) Emilia Peltoheimo 4.42 8) Oona-Elena Hostikka 4.50 9) Tiina Huovilainen 4.58 10) Tinka Mikkola 5.11 10) Kia Korsu 5.11 12) Reetta Väänänen 5.20 13) Liina-Lotta Lehtinen 5.47 14) Milja Saksa 6.18 15) Polina Gavrilyuk 6.26

P s.2002-2003 1) Mikael Harju 4.11 2) Vilho Suoknuuti 4.24 3) Joni Tolsa 4.32 4) Aku-Toivo Notkola 4.35 5) Roope Tuutti 4.39 6) Elmeri Rongas 4.45 7) Kalle Liivo 4.52 8) Rasmus Tuutti 4.55 8) Vili Paunonen 4.55 10) Antti Takala 5.07  11) Antti Rikkola 5.10 12) Elias Ylä-Kotola 5.12 13) Elmo Kirppu 5.13 14) Miro Notkola 5.18 15) Mikael Punkkinen 6.16 16) Miro Jokimies 6.17 17) Joona Naukkarinen 6.34 18) Leevi Ylä-Kotola hylätty

T s.2000-2001 1) Kaisa Hellä 5.28 2) Iida-Mari Takanen 5.38 3) Saana Husu 5.51 4) Kiia-Maria Piispa 5.56 5) Venla Peltola 6.13 6) Asta Kimmo 6.15 7) Meri-Tuuli Hallikainen 6.22 8) Kristiina Harjunen 6.43 9) Meri Satama 7.00 10) Henna Rajajärvi 7.32 11) Roosa Lavonen 7.38 12) Mirka Kivelä 7.57 13) Anniina Pakkanen 8.04 14) Pilvi-Maaria Taurama 8.32 15) Miia Tylli 9.07 16) Kielo Rokka 9.15 17) Wilma Viljasuo 10.05 18) Emmi-Carita Joenpolvi 10.20 19) Iida Urpalainen 10.43

P s.2000-2001 1) Väinö Valjus 6.11 2) Eemeli Huotari 6.49 3) Akseli Mässeli 6.55 4) Kasperi Hostikka 7.02 5) Atte Kummelus 7.09 6) Rasmus Rautamies 7.13 7) Niko Krouvi 7.29 8) Väinö Rokka 7.42 9) Anton Ylä-Kotola 7.54 10) Timo Paronen 8.13 11) Vertti Suoknuuti 8.17 12) Niko Savolainen 8.18 13) Teemu Kallio 8.28 14) Santeri Kunttu 9.22 15) Aleksi Notkola 9.32 16) Konsta Mannoja 10.25

T s.1998-1999 1) Roosa Rautamies 6.03 2) Elina Peltola 6.08 3) Kiia Hostikka 6.10 4) Minttu Kauppila 6.34 5) Ella Rantala 6.43 6) Vilma Suoknuuti 7.03 7) Laura Lähteenmäki 7.06 8) Veera Takanen 7.09 9) Katriina Pakkanen 7.45 10) Roosa Väänänen 8.01 11) Sonja Matzon 9.13

P s.1998-1999 1) Niko Husu 5.12 2) Miika Silander 5.24 3) Niko Satama 6.35 4) Jesse Berniz 6.46 5) Joni Notkola 7.04 6) Juho Mäkelä 7.17 7) Jani Hyttinen 8.26 8) Jaro Mikkola 8.37 9) Juho Urpalainen 8.39 10) Miika Timonen 9.03

T s.1996-1997 1) Iina Husu 11.02

P s.1996-1997 1) Matias Uutela 10.27 2) Jaakko Korpela 11.17 3) Emil Rask 21.47

P s.1994-1995 1) Joona Husu 13.57

Kysa-cup 2.3 Muurikkala, tyyli vapaa

T6 1) Inka-Liisa Piispa 3.26 2) Emilia Harjunen 4.07 3) Elina Lehtola 5.42

P6 1) Samu Tilli 3.47 2) Teemu Värri 4.05 3) Lassi Pärtty 4.39 4) Niilo Kotiranta 4.49
5) Lenni Hyytinen 4.54

T8 1) Elsa Kuntsi 2.50 2) Sanni Lavonen 2.56 3) Sanna Hellä 3.29 4) Erika Kivelä 4.00

P8 1) Arttu Taari 5.55 2) Miki Likander 6.31 3) Veikko Lehtola 6.39 4) Aleksi Koivisto 9.02
5) Leevi Turu 10.52

T10 1) Kaisa Hellä 5.58 2) Iida-Mari Takanen 6.06 3) Kiia-Maria Piispa 6.51
4) Neea-Noora Piispa 7.00 5) Kristiina Harjunen 8.20 6) Sanni Silander 8.45 7) Mia Värri 9.57

P10 1) Väinö Valjus 7.36 2) Kasperi Hostikka 8.17 3) Akseli Mässeli 8.23 4) Joni Tolsa 9.34
5) Aku-Toivo Notkola 10.27

T12 1) Saana Husu 8.28 2) Asta Kimmo 9.40 3) Milla Seuri 10.18

T14 1) Iina Husu 7.13 2) Veera Takanen 12.52

P14 1) Niko Husu 10.53 2) Jaakko Korpela 11.45 3) Miika Silander 11.48

P16 1) Joona Husu 9.19 2) Matias Uutela 11.06

Kysa-cup 9.2 Ravijoki, tyyli vapaa

T6 1) Inka-Liisa Piispa 4.00 2) Eevi Lavonen 5.29

P6 1) Samu Tilli 4.01 2) Elias Kiri 5.55

T8 1) Sanna Hellä 3.32 2) Sanni Lavonen 3.37 3) Elsa Kuntsi 3.38 4) Emma Jokimies 4.21

P8 1) Arttu Taari 3.48 2) Johannes Kiri 4.29 3) Miki Likander 4.46

T10 1) Kaisa Hellä 6.43 2) Iida-Mari Takanen 7.10 3) Kiia-Maria Piispa 7.42 4) Neea-Noora Piispa 8.07

P10 1) Väinö Valjus 8.22 2) Akseli Mässeli 8.47 3) Kasperi Hostikka 8.56 4) Joni Tolsa 9.37
5) Aku-Toivo Notkola 10.35

T12 1) Saana Husu 7.16 2) Asta Kimmo 7.52 3) Milla Seuri 8.59

T14 1) Iina Husu 13.05 2) Veera Takanen 21.49

P14 1) Niko Husu 12.35 2) Miika Silander 13.40

P16 1) Joona Husu 10.47 2) Matias Uutela 13.40 3) Eemeli Mässeli 13.53

Kysa-cup 2.2 Miehikkälä, Myllylampi, tyyli perinteinen

T6 1) Inka-Liisa Piispa 4.07 2) Emilia Harjunen 4.55 3) Eevi Lavonen 5.46

P6 1) Samu Tilli 4.17 2) Lenni Turu 11.09

T8 1) Elsa Kuntsi 3.51 2) Emma Jokimies 4.11 3) Sanni Lavonen 4.35 4) Sanna Hellä 4.55

P8 1) Arttu Taari 4.32 2) Miki Likander 6.14 3) Leevi Turu 8.28

T10 1) Kaisa Hellä 6.08 2) Iida-Mari Takanen 6.33 3) Kiia-Maria Piispa 6.54
4) Neea-Noora Piispa 7.12 5) Sanni Silander 7.15 6) Kristiina Harjunen 7.51
7) Roosa Lavonen 9.17

P10 1) Kasperi Hostikka 7.14 2) Väinö Valjus 7.45 3) Akseli Mässeli 7.59 4) Joni Tolsa 8.51

T12 1) Saana Husu 11.38 2) Asta Kimmo 12.05 3) Milla Seuri 13.37

T14 1) Iina Husu 9.03 2) Veera Takanen 13.59

P14 1) Niko Husu 12.41 2) Miika Silander 13.12

P16 1) Joona Husu 12.27 2) Matias Uutela 15.03

Sarjahiihdot Virojoella 28.1.2011

P6 1) Samu Tilli 3.57 2) Perttu Hostikka 5.38 3) Elias Kiri 6.42

T8 1) Elsa Kuntsi 5.50 2) Emma Jokimies 6.50 3) Sanna Hellä 7.10

P8 1) Arttu Taari 6.52 2) Johannes Kiri 7.44 3) Valtteri Hostikka 12.12

T10 1) Kaisa Hellä 8.45 2) Sanni Silander 9.57 3) Kristiina Harjunen 10.28

P10 1) Akseli Mässeli 10.20 2) Kasperi Hostikka 10.29 3) Joni Tolsa 12.25

P14 1) Miika Silander 17.00

Sarjahiihdot Klamilassa 21.1.2011

P6 1) Samu Tilli 3.57 2) Eetu Natunen 5.36 3) Perttu Hostikka 6.19 4) Elias Kiri 6.29

T8 1) Sanna Hellä 2.57

P8 1) Arttu Taari 3.20 2) Johannes Kiri 3.26 3) Onni Natunen 3.48

T10 1) Kaisa Hellä 5.32 2) Sanni Silander 7.07

P10 1) Akseli Mässeli 6.32 2) Kasperi Hostikka 6.45 3) Joni Tolsa 8.23

P14 1) Miika Silander 10.05

Sarjahiihdot Säkäjärvellä 14.1.2011

P6 1) Samu Tilli 4.52 2) Perttu Hostikka 6.38 3) Elias Kiri 8.12

T6 1) Emilia Harjunen 4.34

P8 1) Arttu Taari 5.38 2) Johannes Kiri 6.30 3) Valtteri Hostikka 10.48

T8 1) Elsa Kuntsi 4.58 2) Sanna Hellä 5.53

P10 1) Kasperi Hostikka 10.42 2) Akseli Mässeli 10.59 3) Joni Tolsa 11.43

T10 1) Kaisa Hellä 8.47 2) Kristiina Harjunen 10.45 3) Sanni Silander 11.04

P14 1) Miika Silander 13.20

Sarjahiihdot Ravijoella 7.1.2011

P6 1) Samu Tilli 4.53 2) Eetu Natunen 6.47 3) Elias Kiri 7.15 4) Perttu Hostikka 7.18
5) Lassi Pärtty 10.52

T8 1) Elsa Kuntsi 3.38

P8 1) Johannes Kiri 4.52 2) Arttu Taari 4.53 3) Onni Natunen 6.03

T10 1) Kaisa Hellä 7.52 2) Sanni Silander 9.15

P10 1) Akseli Mässeli 9.35 2) Kasperi Hostikka 9.40 3) Joni Tolsa 10.42

P14 1) Miika Silander 13.59

"""""""""""""""""""""""""

Sarjahiihdot Ravijoella 24.3.2010

P4 1) Samu Tilli 6.01 2) Perttu Hostikka 9.42 3) Elias Kiri 10.10

P6 1) Johannes Kiri 5.01 2) Valtteri Hostikka 7.21

T8 1) Sanni Silander 9.00

P10 1) Kasperi Hostikka 8.24 2) Akseli Mässeli 8.48

P12 1) Miika Silander 9.59

Mestaruushiihdot Klamilassa 16.3.2010

P4 1) Samu Tilli 8.46 2) Elias Kiri 15.44

T6 1) Sanna Hellä 5.31

P6 1) Arttu Taari 6.48 2) Johannes Kiri 8.03 3) Valtteri Hostikka 13.54

T8 1) Sanni Silander 8.20 2) Elsa Kuntsi 8.33

P8 1) Joni Tolsa 9.38

T10 1) Kaisa Hellä 6.57 2) Meri Satama 8.08

P10 1) Akseli Mässeli 8.26 2) Kasperi Hostikka 8.27

T12 1) Matilda Mässeli 7.14 2) Terhi Skippari 7.42

P12 1) Miika Silander 5.45 2) Tomi Harjula 6.41

Sarjahiihdot Virojoella 9.3.2010

P4 1) Elias Kiri 3.19 2) Lassi Hanski 4.22

P6 1) Johannes Kiri 6.37

T8 1) Sanni Silander 6.08 2) Elsa Kuntsi 6.33 3) Laura Hanski 6.50 4) Elina Muurman 7.42
5) Emma Jokimies 7.45

P8 1) Joni Tolsa 8.08

T10 1) Kaisa Hellä 9.34

P10 1) Kasperi Hostikka 11.36, 2) Akseli Mässeli 11.41

T12 1) Matilda Mässeli 10.26

P12 1) Miika Silander 8.40

P16 1) Eemeli Mässeli 10.14

 

Kysa-cupin neljäs osakilpailu Salo-Miehikkälässä 3.3.2010

T4 1) Eevi Lavonen 4.09 2) Johanna Aho 4.28

P4 1) Marko Lähteenmäki 4.20 2) Niklas Tolkki 4.23

T6 1) Sanni Lavonen 3.15 2) Inka-Liisa Piispa 4.30 3) Netta Tolkki 6.03

P6 1) Aleksi Koivisto 4.28 2) Aleksi Yläkäs 4.51

T8 1) Neea-Noora Piispa 5.28 2) Sanni Silander 5.38 3) Elsa Kuntsi 6.02
4) Katariina Lähteenmäki 10.38

P8 1) Joni Tolsa 6.11 2) Aku-Toivo Notkola 7.01 3) Jere Yläkäs 8.35

T10 1) Saana Husu 3.54 2) Asta Kimmo 3.59 3) Iida-Mari Takanen 4.14 4) Kaisa Hellä 4.15
5) Kiia-Maria Piispa 4.28 6) Milla Seuri 4.59 7) Roosa Lavonen 5.30

P10 1) Kasperi Hostikka 5.31 2) Akseli Mässeli 5.39 3) Väinö Valjus 5.51

T12 1) Jenna Korpela 9.17 2) Laura Lähteenmäki 9.27 3) Veera Takanen 9.46
4) Roosa Yläkäs 11.12

P12 1) Miika Silander 6.26 2) Niko Husu 6.37

T14 1) Iina Husu 6.30

P14 1) Teemu Takala 5.22 2) Jaakko Korpela 5.52 3) Matias Uutela 5.58

P16 1) Juho Uutela 4.56 2) Joona Husu 5.07 

Expert-sprinttihiihdot 24.2.2010

T 2008 synt.1) Kalla Ruoppa 1.23

T 2006-2007 synt. 1) Eevi Lavonen 1.16 2) Suvi Husu 1.41 3) Sanna Yrjönen 1.51

P 2006-2007 synt. 1) Perttu Hostikka 1.12 2) Lassi Pärtty 1.16 3) Lassi Hanski 1.43

T  2004-2005 synt. 1) Sanni Lavonen 0.35 2) Inka-Liisa Piispa 0.45 3) Erika Kivelä 0.46
4) Pinja Metso 0.50 5) Senni Korhonen 0.55 6) Emilia Harjunen 1.07 7) Sanni Husu 1.08
8) Minea Tulkki 1.18 9) Kerttu Liivo 2.32

P 2004-2005 synt.1) Arttu Taari 0.34 2) Johannes Kiri 0.45 3) Sampo Korhonen 0.50
4) Timi Urpalainen 0.55 5) Manu Ojala 1.35 6) Onni Sironen 2.40

T 2002-2003 synt. 1) Sanni Silander 1.04 2) Neea-Noora Piispa 1.05 3) Elsa Kuntsi 1.09
4) Laura Hanski 1.15 5) Kiira Tulkki 1.28 6) Venla Putto 1.38

P 2002-2003 synt. 1) Joni Tolsa 1.21 2) Tatu Kaitainen 1.26 3) Kalle Liivo 1.28
4) Roni Siivonen 2.04 5) Valtteri Hostikka 2.46

T 2000-2001 synt. 1) Saana Husu 0.57 2) Kiia-Maria Piispa 0.58 3) Kristiina Harjunen 1.08
4) Roosa Lavonen 1.11 5) Mirka Kivelä 1.13

P 2000-2001 synt. 1) Kasperi Hostikka 1.13 2) Johannes Pöntinen 1.25

T 1998-1999 synt. 1) Teea-Tuulia Husu 1.00

P 1998-1999 synt. 1) Miika Silander 0.57

Kysa-cupin kolmas osakilpailu Suur-Miehikkälässä 17.2.2010 (yhteislähtö)

T4 1) Eevi Lavonen 0.58

P4 1) Lassi Hanski 2.17

T6 1) Sanni Lavonen 1.36 2) Sanna Hellä 1.43 3) Inka-Liisa Piispa 2.00

P6 1) Aleksi koivisto 2.09

T8 1) Sanni Silander 4.14 2) Elsa Kuntsi 4.15 3) Neea-Noora Piispa 4.31 4) Laura Hanski 5.04

P8 1) Joni Tolsa 5.09 2) Aku-Toivo Notkola 5.11

T10 1) Iida-Mari Takanen 6.24 2) Kaisa Hellä 6.49 3) Saana Husu 7.00
4) Kiia-Maria Piispa 7.03 5) Asta Kimmo 7.04 6) Milla Seuri 7.40 7) Roosa Lavonen 9.36

P10 1) Väinö Valjus 7.29 2) Akseli Mässeli 8.35 3) Kasperi Hostikka 8.37

T12 1) Teea-Tuulia Husu 6.30 2) Jenna Korpela 7.38 3) Veera Takanen 8.04

P12 1) Miika Silander 6.09 2) Niko Husu 6.31

T14 1) Iina Husu 5.47

P14 1) Matias Uutela 11.43

P16 1) Riku Seuri 8.42 2) Juho Uutela 8.50 3) Joona Husu 9.42

Sarjahiihdot Säkäjärvellä 16.2.2010

P4 1) Elias Kiri 3.40

P6 1) Johannes Kiri 5.11

T8 1) Elsa Kuntsi 4.54 2) Sanni Silander 5.04 3) Emma Jokimies 5.48

P8 1) Joni Tolsa 6.05

T10 1) Kaisa Hellä 4.18

P10 1) Akseli Mässeli 5.34 2) Kasperi Hostikka 5.48

T12 1) Matilda Mässeli 9.35

P12 1) Miika Silander 8.56 2) Tomi Harjula 10.16

Kysa-cupin toinen osakilpailu Pitkäkoskella 10.2.2010

P4 1) Lassi Hanski 3.22

T6 1) Inka-Liisa Piispa 4.41

P6 1) Aleksi Koivisto 4.12 2) Aleksi Yläkäs 5.39

T8 1) Neea-Noora Piispa 6.19 2) Sanni Silander 6.34 3) Laura Hanski 6.42
4) Emma Jokimies 7.54 

P8 1) Joni Tolsa 5.52 2) Jere Yläkäs 8.47

T10 1) Iida-Mari Takanen 5.12 2) Kaisa Hellä 5.21 3) Kiia-Maria Piispa 5.27
4) Saana Husu 5,40 5) Asta Kimmo 5.59 6) Milla Seuri 6.16

P10 1) Väinö Valjus 5.50 2) Kasperi Hostikka 6.34 3) Akseli Mässeli 7.00

T12 1) Jenna Korpela 9.29 2) Veera Takanen 9.48 3) Tea-Tuulia Husu 10.06
4) Roosa Yläkäs 11.35

P12 1) Niko Husu 7.17 2) Miika Silander 7.19 3) Tomi Kimmo 9.17

T14 1) Iina Husu 6.55

P14 1) Matias Uutela 6.32 2) Jaakko Korpela 6.39

P16 1) Joona Husu 5.23 2) Aapo Takala 6.39

Sarjahiihdot Ravijoella 9.2.2010

T6 1) Sanna Hellä 3.50

P6 1) Johannes Kiri 4.42

T8 1) Sanni Silander 3.18 2) Elsa Kuntsi 3.27 3) Emma Jokimies 4.06

P8 1) Joni Tolsa 3.58

T10 1) Kaisa Hellä 2.50

P10 1) Atte Kummelus 3.03 2) Kasperi Hostikka 3.35 3) Akseli Mässeli 3.42

T12 1) Matilda Mässeli 10.12

P12 1) Miika Silander 7.07 2) Tomi Harjula 8.25

P16 1) Eemeli Mässeli 14.39

Kysa-cupin ensimmäinen osakilpailu Säkäjärvellä 3.2.2010

T4 1) Eevi Lavonen 2.50

P4 1) Lassi Hanski 4.00

T6 1) Sanni Lavonen 3.46 2) Sanna Hellä 4.07 3) Inka-Liisa Piispa 4.55
4) Emilia Harjunen 8.28

P6 1) Aleksi Koivisto 5.20 2) Johannes Kiri 7.05 3) Aleksi Yläkäs 7.13

T8 1) Elsa Kuntsi 5.08 2) Neea-Noora Piispa 5.11 3) Laura Hanski 6.00
4) Emma Jokimies 6.29

P8 1) Aku-Toivo Notkola 6.01 2) Joni Tolsa 6.28 3) Jere Yläkäs 7.48

T10 1) Iida-Mari Takanen 4.15 2) Kiia-Maria Piispa 4.30 3) Kaisa Hellä 4.32
4) Saana Husu 4.42 5) Asta Kimmo 4.54 6) Kristiina Harjunen 5.02 7) Milla Seuri 5.10
8) Roosa Lavonen 5.30

P10 1) Väinö Valjus 5.12 2) Akseli Mässeli 5.42 3) Kasperi Hostikka 5.47
4) Vertti Suoknuuti 6.21

T12 1) Teea-Tuulia Husu 10.55 2) Roosa Yläkäs 14.24

P12 1) Miika Silander 9.25 2) Niko Husu 10.53 3) Tomi Kimmo 11.42

T14 1) Iina Husu 8.55

P14 1) Matias Uutela 8.48 2) Jaakko Korpela 8.50

P16 1) Juho Uutela 6.59 2) Riku Seuri 7.00 3) Joona Husu 7.15 4) Eemeli Mässeli 8.32

 
Pikalinkit
Tapahtumakalenteri
Kymenlaakson Yleisurheilu
Kymenlaakson Hiihto
Suomen Urheiluliitto
Suomen Hiihtoliitto
Kaakkois-Suomen piiri
Suomen Palloliitto
Salpapolku
Absent Oy
Kaakon Golf

 
 
Powered by WebUpdate